Ekonomi

Öğleden Sonra Hisse Senedi Hareketleri: Tesla ve Dollar Tree Düşüyor; Williams-Sonoma Yükseliyor

Investing.com – Çarşamba günü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri farklı eğilimler gösterdi; Dow Jones Endüstriyel Ortalaması güçlenirken, teknoloji hisselerinden büyük ölçüde etkilenen Nasdaq Bileşik Endeksi zayıfladı. Bu arada, Standard & Poor’s 500 Endeksi nispeten değişmedi. Endeksler, dün tüketici fiyat endeksi rakamlarının açıklanması nedeniyle yükseliş eğilimi yaşadıktan sonra dengelendi ve haftanın ilerleyen günlerinde enflasyonla ilgili ek veriler bekleniyor.

ABD piyasasında bugün yaşanan önemli hisse senedi hareketlerinden bazıları aşağıda vurgulanmıştır:

Tesla Inc. (TSLA) hisseleri, Wells Fargo analistlerinin şirketin büyüme beklentilerine ilişkin endişeler nedeniyle hisse senedini ‘underweight’e düşürmesinin ardından %3,6 oranında değer kaybetti.

Dollar Tree Inc. (DLTR) hisseleri, şirketin piyasa beklentilerinin altında kalan dördüncü çeyrek hisse başına kazanç açıklamasının ve birkaç mağazayı kapatma planlarının ardından %15 düştü. Bu gelişmeler, şirketin uzun vadeli hisse başına kazanç büyüme hedeflerine ulaşma kabiliyeti hakkında soru işaretleri yarattı. Benzer indirim perakende şirketi Dollar General Corp. (DG) hisseleri de düşüş yaşadı.

McDonald’s Corp. (NYSE:MCD) hisseleri, şirket yöneticilerinin ABD dışındaki satışlarda hafif bir düşüş olasılığına işaret ederek temkinli olduklarını ifade etmelerinin ardından %2 oranında düştü.

Williams-Sonoma Inc. (WSM) hisseleri, ev ürünleri konusunda uzmanlaşmış perakendecinin dördüncü çeyrek için analist tahminlerini aşan hisse başına kazanç bildirmesinin ardından %18 oranında yükseldi.

NextEra Energy Inc. (NEE) hisseleri, Federal Seçim Komisyonu’nun bir yan kuruluşu olan Florida Power & Light Company hakkında Federal Seçim Kampanyası Yasası’nın ihlal edildiğini iddia eden bir şikayetle ilgili soruşturmasını tamamladığını ve konuyla ilgili dosyayı kapatmaya karar verdiğini duyurmasının ardından %4 oranında artış gösterdi.

NVIDIA Corp. (NASDAQ:NVDA) hisseleri %2,3 ve Advanced Micro Devices Inc. (AMD (NASDAQ:AMD)) hisseleri, yapay zeka alanındaki gelişmelerin etkisiyle yarı iletken hisselerinde son dönemde görülen artışın yavaşlama belirtileri göstermesiyle %4 oranında değer kaybetti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

kocakoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu