Ekonomi

Biogen Hisseleri Beklenen Kazanç ve Gelirlerin Düşmesiyle Düştü

Biogen hisseleri (BIIB), şirketin ortalama kar ve satış varsayımlarını karşılamayan son üç aylık mali sonuçlarını açıklamasının ardından Salı günü piyasa açılışından önce %5’ten fazla değer kaybetti.

Biyoteknoloji şirketi dördüncü çeyrekte hisse başına 2,95 dolar kazanç bildirdi; bu, mali analistlerin 3,18 dolarlık tahmininin 0,23 dolar altındaydı. Şirketin bu dönemdeki geliri ise 2,47 milyar dolarlık beklentinin altında 2,4 milyar dolar oldu.

BIIB, daha önce açıklandığı üzere Aduhelm’in faaliyetlerinin durdurulmasıyla ilgili maliyetler nedeniyle hisse başına kazancının bu çeyrekte 0,35 dolar olumsuz etkilendiğini kaydetti.

BIIB CEO’su Christopher Viehbacher, “Maliyet yapımızı ayarlarken, hissedar sermayesi kullanımında dikkatli davranırken ve geliştirme hattımıza yeni bir öncelik verirken 2023, dört yenilikçi ilacın onaylanmasıyla Biogen için önemli bir değişime işaret ediyor” dedi. “Bu kritik bileşenlerin artık mevcut olmasıyla Biogen’i istikrarlı bir büyüme yoluna döndürmeye hazırız.”

Şirket, gelecek planlarında Skyclarys’in eklenmesinin nadir hastalıklara yönelik tedavi koleksiyonunu genişleteceğini ve Zurzuvae’ye Amerika Birleşik Devletleri pazarında uygun bir başlangıç ​​sağlayacağını belirtti.

Biogen, 2024 mali yılı için hisse başına kazançların, 15,64 $’lık ortalama tahmine kıyasla 15 ila 16 $ aralığında olmasını beklerken, 2023’ten itibaren toplam gelirde düşük ila orta tek haneli bir düşüş öngörüyor. ilaç gelirinin 2023’tekiyle aynı kalması.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu